De infovisie flash is een nieuwsbrief die je om de twee maanden ontvangt, telkens bij het verschijnen van het tijdschrift Infovisie MagaZIEN en dan ook nog netjes tussen twee nummers van het tijdschrift. Met deze nieuwsbrief brengen we je op de hoogte van het hulpmiddelennieuws heet van de naald.
infovisie flash is een gezamenlijk project van:
Bij Licht en Liefde voelden we een steeds groeiende vraag naar praktisch bruikbaarheid van de toegankelijkheidsfaciliteiten van een laptop. Daarom lanceren we een reeks brochures die de zichtbaarheidsopties, vergrotingsmogelijkheden en spraakondersteunende functies stap voor stap uitleggen. We hebben dit zowel voor de Mac als voor Windows uitgewerkt. De folders zijn primair gericht op hulpverleners en zijn tegen 25€ (+verzendkosten) voor een setje van drie brochures te krijgen bij Licht en Liefde.
Meer info: jeroen.baldewijns@lichtenliefde.be
De Smartlux Digital is de nieuwste pocket beeldschermloep van Eschenbach. Het toestelletje heeft aan de ene kant een voetje en aan de andere kant een opklapbaar steuntje, wat schrijven onder de camera vergemakkelijkt. De Smartlux Digital biedt, naast een kleurenmodus, een uitgebreid aanbod van kleurcombinaties voor tekstweergave, een leeslijn en beeldafdekking. Het toestel heeft een 5” beeldscherm en een HDMI-aansluiting waaraan een groot beeldscherm kan gekoppeld worden. Beelden kunnen bevroren worden en desgewenst bewaard in het 8MB groot intern geheugen. Via de USB-poort kunnen de bewaarde beelden ook doorgesluisd worden naar een computer.
Meer info op de website van Eschenbach
Events kondigen we steeds aan in de agenda-rubriek van Infovisie MagaZIEN, maar dit event willen we toch even extra in the picture zetten omdat er redactiepartners van ons tijdschrift tot de organisatoren behoren. De Tactile Reading Conference belooft een erg interessant event te worden waar je alles te weten komt over alle vormen van voelbaar lezen. Het event gaat door van 2 tot 4 juni in het Muziekgebouw in Amsterdam. Verschillende redactiepartners van dit blad tekenen alvast present.
Meer info op de website van de Tactile Reading Conference.
De PhoneCam is een toestelletje waarvan we al een
hele tijd hoopten dat iemand het zou ontwikkelen. Het is namelijk een piepklein
cameraatje dat je aan je kledij kan bevestigen en via bluetooth gekoppeld is
aan je smartphone. Het apparaatje meet amper 2 bij 5 centimeter en is met zijn
21 gram ook vederlicht en daarmee prima geschikt om aan kledij te bevestigen.
Nu er zoveel AI-apps bestaan voor mensen met een visuele beperking en al die
apps gebruik maken van de camera van de telefoon, zou zo’n externe camera voor
velen een erg welgekomen hebbedingetje kunnen worden. Het is nog even afwachten
welke apps gaan samenwerken met de PhoneCam, Er zijn al app-bouwers aan
het testen met deze app. Bovendien kondigt de maker op zijn
website aan dat het toestelletje Low-Vision doelen dient. We horen er vast
binnenkort meer van.
Meer info op de PhoneCam website.
De Oko-app was al enige tijd niet meer verkrijgbaar in de Nederlandse App Store. Maar nu is hij helemaal terug. Hij is echter niet langer gratis. De makers rekenen een gebruikskost van 5,99 € per maand (of 4,39 € per maand indien per jaar betaald) aan. Momenteel biedt deze app twee functies: een GPS-navigatiefunctie en de herkenning en aankondiging van de status van de voetgangersverkeerslichten. De herkenning van lijnbussen is al een tijdje geschrapt als functie uit de Oko-app.
Meer info op de website van Ayes.
Cobolt, de bekende Britse producent van sprekende huishoudtoestellen, bracht twee nieuwe airfryers op de markt. De toestellen zijn ondanks hun LCD-scherm bruikbaar dankzij Nederlandse spraaksynthese. Er is een enkele airfryer met een inhoud van 4 liter en een dubbele airfryer met een inhoud van twee maal 4,5 liter. Op de website van de fabrikant kan je ter kennismaking de gesproken handleidingen van de beide toestellen lezen.
Meer info op de webpagina van de Talking Airfryer, de webpagina van de Doiuble Talking Airfryer en de website van leverancier Integra.
VoxiVision is een mobiel leeshulpmiddel, gebaseerd op een smartphone-achtig toestel. Door dit toestel op een standaard te leggen krijg je de functionaliteit van een klassiek voorleestoestel. Je bedient het toestel met handgebaren en/of gesproken commando’s. De Standaard is opvouwbaar en het toestel kan ook gewoon in de hand gehouden worden tijdens mobiel gebruik. Naast het vergroten en voorlezen van tekst zijn ook een dictafoonfunctie, herkenning van producten op basis van een streepjescode, herkenning van bankbiljetten, beschrijving van de omgeving … en andere functies beschikbaar. Kortom, het is een bijzonder multifunctioneel toestel, dat de alom beschikbare AI-technologie nuttig weet in te zetten.
Meer info op de website van VoxiWeb of de leverancier Sensotec.
Naast al het leesvoer in deze nieuwsbrief bieden we je ook de mogelijkheid om te luisteren of te kijken. We geven een selectie van interessante podcasts en video’s, met een directe link er naartoe. De meeste video’s zijn ook goed te volgen als je alleen luistert!
· Tips als je weinig of niets ziet (podcast)
· Blindelings haken (webinar)
· Echolocatie, probeer het zelf (video)
· Ai ai ai, koken et AI (podcast)
· Professioneel dicteren met Dragon spraakherkenning (video)
Meer nood aan hulpmiddelen-info? Bezoek het Visio Kennisportaal.